Співпраця управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області з органами місцевого самоврядування

Дата: 13.12.2021 08:30

10 грудня 2021 року відбулась зустріч працівників управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області з представниками Чинадіївської селищної ради: Володимиром Андрушко, головою селищної ради, Миколою Ващенком, начальником відділу освіти та спеціалістами відділу освіти.

В ході зустрічі обговорили багато нагальних освітніх питань. Працівники управління розповіли про основні повноваження органів місцевого самоврядування в частині забезпечення якості освіти на відповідній території. Зокрема, засновники закладів освіти відповідають за матеріальне забезпечення, розвиток освітньої інфраструктури, безпечну експлуатацію будівель, кадрову спроможність закладів освіти.

Обговорили і питання ініціювання позапланового аудиту та що корисного засновник може отримати за його результатами, а саме:

- повну та об'єктивну інформацію про освітню діяльність в школі;

- виявити причини проблем та конфліктів у школі;

- оцінити роботу директора та системи управлінської діяльності;

- виявити причини погіршення результатів навчання учнів;

- отримати інформацію для дієвої стратегії розвитку освіти в громаді;

- сформувати мережу спроможних закладів освіти на основі даних аудиту.

Керівник Чинадіївської селищної ради отримав від управління друковане видання "Порадник для органів місцевого самоврядування", розробленого Державною службою якості освіти України за підтримки проєкту DECIDE.