Захист насаджень від мишоподібних гризунів
З настанням холоду шкідливі мишоподібні гризуни в пошуках кормової бази переміщуються на поля озимини та в багаторічні насадження. Щоб не ризикувати майбутнім врожаєм треба неодмінно проводити моніторинг полів та садів і контролювати їхню чисельність в осінній період.
Особливо від «шкідливої діяльності» гризунів потерпають саме поля, які межували з кукурудзою, буряками, а також ті, що знаходяться поряд із лісами, лісосмугами, неорними землями. Найбільша концентрація гризунів спостерігається на краях полів. На заселених площах озимини нараховується 1-2, максимально — до 3-х колоній на гектар; в багаторічних травах, несільськогосподарських угіддях, лісосмугах, садах та на полях, де не проводили післязбиральний обробіток ґрунту, їхня чисельність складає 2-4 колонії на гектар. Враховуючи ситуацію, а також плодючість мишоподібних гризунів, їхня популяція буде збільшуватися, що може стати загрозою для культур. Тому необхідно проводити регулярний моніторинг і за потреби застосовувати родентициди.
В осінній період посіви озимих зернових заселяють мишоподібні гризуни (полівки, польова миша). При виявленні 3-5 жилих колоній мишоподібних гризунів на гектар, необхідно проводити захисні заходи одним із препаратів: біопрепарат бактероденцид зернова принада 1-2кг/га, хімічні родентициди – антимиша, принада 2-3пакети(10г) в нору, бромакем,ПР 20-30гр/5м.кв, капкан-принада №1 1,5-2,5кг/га, крисолов, принада 10-20г на нору, рат Кіллер Супер, ГП 5-10кг/га, воскові брикети шторму 1брикет в нору, інші дозволені «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Мишоподібні продовжують розмножуватися, поки середньодобові температури повітря не знижуються нижче +5С.
Тож, завжди можна розробити вдалу стратегію захисту сільськогосподарських культур, будьте пильні та щедрих вам урожаїв!