Фестиваль «Графський кіфлик»

Дата: 11.07.2021 22:00
Кількість переглядів: 1817

Фото без опису

Світ українських традицій нескінченно багатий. Українські звичаї, традиції, обряди – це втілені в рухи й слова світовідчуття, світосприймання та взаємин між людиною та природою, між людиною і людиною. Це найдорожчий скарб, який допоміг вижити нашій нації, зберегтися у віках, розвиватися та вдосконалюватися. Саме з метою виявлення, збереження, відтворення, розвитку і популяризації нематеріальної культурної спадщини нашого краю і був започаткований 11 липня 2021 року у замку Сент Міклош, розташованому на території Чинадіївської територіальної громади, фестиваль «Графський кіфлик». Даний фестиваль проводився за підтримки Чинадіївської селищної ради та громадської організації «Калган» в особі Йосипа Бартоша та Любов Керецман.

Сухе печиво з начинкою в середині підкорило серця австрійських гостей ще в часи Графа Шенборна. Точно не відомо які кіфлики найбільше полюбляв сам Граф Шенборн, проте рецепти випікання збереглися й до нині.

Кіфлики, або кітлики – закарпатська автентична випічка, відома з часів Австро-Угорщини та Чехословаччини, яку часто готували на свята, великі храмові празники, продавали на народних ярмарках-торговицях. Кіфликами частували колядників, дякуючи за веселі коляди, пригощали поливальників на Великдень. Кожна господиня мала свій особливий секрет приготування кіфликів: мак або горіхи – запарювали молоком з цукром або медом, у піст обходилися простою водою з цукром. Зверху кіфлики щедро посипали цукром-пудрою, або змащували за допомогою гусячого пір’я, густо збитими білками, чи просто жовтками. Особливими виходили кіфлики наприкінці літа, коли їх готували з лекваром, повидла зі спеціального сорту слив – «венгерка». Такий леквар варили декілька днів поспіль на мідних казанках, постійно помішуючи дерев’яною лопаткою до темно-синього майже чорного кольору.

Започаткований сьогодні фестиваль подарував мешканцям та гостям громади святкову атмосферу та гарний настрій. Гості мали можливість поласувати різноманітними кіфликами та пройти майстер класи з їх приготування. Але найбільш приємною несподіванкою була присутність на святі експерта Національного реєстру рекордів України, який зафіксував рекорд «Найдовший в Україні кіфлик», довжина його становить 2 метри 15 сантиметрів 1 міліметр, авторка ідеї Любов Керецман. Попередній рекорд було зафіксовано в 1913 році коли довжина кіфлика становила 73 сантиметри.

Сподіваємося що започаткований сьогодні фестиваль буде проводитись щорічно та з кожним роком у ньому будуть приймати участь ще більше майстринь, які випікають смачні кіфлики.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь